جوانسازی دور چشم با ۷ توصیه ضروری

بدون دیدگاه


مهم نیست که چند سال دارید، هیچ‌وقت برای مراقبت از پوست دور چشم و استفاده از روش های جوانسازی دور چشم زود نیست. با ما همراه باشید تا بدانید چطور از پوست نازک و ظریف دور چشم مراقبت کنید و با طرز جوانسازی دور چشم از زبان یک متخصص پوست آشنا شوید.

مشکلات شایع اطراف چشم

مشکلاتی که معمولا در پوست اطراف چشم مشاهده می‌شود، عبارت‌اند از:

چه بخواهید و چه نخواهید، پوست اطراف چشم بخشی از بدن است که علائم اولیهٔ پیری زودرس را نمایان می‌کند، به‌ویژه اگر موردتوجه و رسیدگی کافی قرار نگرفته باشد.

ولی آیا تابه‌حال از خودتان پرسیده‌اید که چرا این‌طور است؟ پوست دور چشم، نازک‌تر و حساس‌تر از پوست سایر قسمت‌های بدن است. به‌علاوه، چشم‌ها در طول روز فعالیت زیادی دارند (از پلک زدن گرفته تا بیان احساسات) و همین مسئله به‌تنهایی می‌تواند موجب پیری زودرس پوست اطراف چشم شود. دلایل ژنتیکی، اشعهٔ ماورای بنفش (UV)، استرس‌های خارجی و انتخاب‌های اشتباهی که در شیوهٔ زندگی خود داریم نیز می‌توانند موجب افزایش سرعت روند پیری پوست اطراف چشم ما شوند.

در ادامه از زبان کلودیا (Claudia) که از علاقه‌مندان، مربیان و نویسندگان در حوزهٔ مراقبت و سلامت پوست است و در‌حال‌حاضر، به‌دنبال دریافت مدرک دکترای خود در رشتهٔ پوست‌پزشکی (dermatology) در کرهٔ جنوبی است، با نکات ساده‌ای درمورد مراقبت از پوست حساس اطراف چشم و جوانسازی دور چشم آشنا می‌شویم.

۷ توصیه برای جوانسازی دور چشم از زبان یک متخصص پوست

۱. مرطوب کردن پوست اطراف چشم

تاثیر مرطوب کردن پوست اطراف چشم در جوانسازی دور چشم

مرطوب کردن پوست، یکی از آن کارهایی است که بیشتر ما آن را دست‌کم می‌گیریم و پشت‌گوش می‌اندازیم. پوست خود را مانند یک دانهٔ انگور تصور کنید. وقتی این انگور آب ازدست می‌دهد، به‌تدریج پوست آن جمع می‌شود و چروک‌ها نمایان می‌شوند. ولی وقتی آب را به آن برمی‌گردانید، دوباره چاق و فربه می‌شود و خطوط و چروک‌ها از بین می‌روند. همین اتفاق برای پوست اطراف چشم نیز رخ می‌دهد. از آنجا که پوست اطراف چشم، فاقد غده‌های چربی (یا همان مرطوب‌کننده‌های طبیعی پوست) است، بیشتر مستعد خشکی و ایجاد چروک است.

یکی از رایج‌ترین سؤالاتی که درمورد مرطوب کردن این بخش صورت پرسیده می‌شود، این است که آیا می‌توان از مرطوب‌کنندهٔ پوست خود برای پوست اطراف چشم نیز استفاده کنیم. پاسخ این سؤال مثبت است. تا زمانی که این مرطوب‌کننده موجب تحریک و سوزش چشم نشود و رطوبت کافی را ایجاد کند، می‌توان از آن استفاده کرد.

البته به‌خاطر داشته باشید که به‌دلیل نازک بودن پوست اطراف چشم، ممکن است این قسمت از پوست به کرم‌های معمول صورت حساس باشد. اگر احساس سوزش می‌کنید یا چشم‌هایتان قرمز یا اشک‌آلود می‌شود، از مرطوب‌کنندهٔ صورت برای اطراف چشم خود استفاده نکنید و به‌جای آن مبلغی را صرف خرید کرم مخصوص اطراف چشم کنید.

معمولا در کرم‌های چشم، مواد تشکیل‌دهنده‌ای وجود دارد که احتمال اینکه اثر نامطلوبی روی چشم‌ها داشته باشند، کمتر است. در این کرم‌ها مقادیر کافی از مواد فعالی وجود دارد که در کاهش چروک و خطوط ریز اطراف چشم و درنتیجه جوانسازی دور چشم مؤثر هستند.

۲. بررسی مواد تشکیل‌دهندهٔ کرم دور چشم

وقتی می‌خواهید کرم دور چشم مناسبی برای خود پیدا کنید، باید بدانید که قصد برطرف کردن و درمان چه مشکلی را دارید و بر همین اساس، کرمی را انتخاب کنید که دارای مواد تشکیل‌دهندهٔ مناسب برای برطرف کردن مشکل شما باشد. در ادامه مواد تشکیل‌دهنده‌ای را معرفی می‌کنیم که برای برطرف کردن مشکلات مختلف مربوط به پوست اطراف چشم مناسب هستند:

برطرف کردن خطوط ریز

علاوه بر لوسیون‌ها و کرم‌های آب‌رسانی که کمبود رطوبت اطراف چشم را کاهش می‌دهند، باید به‌دنبال مواد تشکیل‌دهنده‌ای باشید که اثر «صاف‌کنندگی» فوری دارند. برای رسیدن به این نتیجه به‌دنبال مواد تشکیل‌دهندهٔ قوی‌تری باشید که موجب تحریک ساخت کلاژن می‌شوند. این مواد شامل موارد زیر هستند:

 • رتینوئید (با تجویز پزشک)
 • رتینول (گزینه‌های بدون نیاز به نسخه و تجویز پزشک)
 • مشتقات ویتامین A
 • پِپتیدها
 • عوامل رشد

برطرف کردن حلقه‌های تیره زیر چشم یا هایپرپیگمنتیشن (hyperpigmentation)

جوانسازی دور چشم - مواد تشکیل دهنده موجود در کرم ها که موجب برطرف شدن حلقه تیره زیر چشم می شوند

مواد تشکیل‌دهندهٔ زیر موجب برطرف شدن هایپرپیگمنتیشن یا حلقه‌های تیرهٔ ناشی از اشعهٔ UV خورشید می‌شوند:

 • آربوتین (arbutin)
 • هیدروکینون (hydroquinone)
 • کوژیک اسید (kojic acid)
 • ویتامین C
 • سویا (soy)
 • نیاسینامید یا نیکوتینامید (niacinamide، ویتامین B3)
 • آزلائیک اسید (azelaic acid)

برطرف کردن پف زیر چشم

با داشتن خواب کافی یا نوشیدن آب به‌میزان کافی به‌سادگی می‌توان پف زیر چشم را درمان کرد. در میان مواد تشکیل‌دهندهٔ کرم‌های مراقبت از پوست نیز مواد زیر می‌توانند برای کاهش پف زیر چشم مفید باشند:

 • کافئین
 • پلی‌فنول‌های چای سبز و میوهٔ قهوه (coffeeberry)
 • دی‌پپتید ۲ (dipeptide-2) (آیلیس، Eyeliss)
 • بید علفی (willow herb)

برطرف کردن مشکلات و نگرانی‌های کلی

برای برطرف کردن نگرانی‌ها و مشکلات کلی‌ترِ موجود در پوست اطراف چشم باید به‌دنبال آنتی اکسیدان ها باشید. این مواد قوی در از بین بردن رادیکال های آزادی که دراثر تابش UV، سیگار و آلودگی‌ها در پوست ایجاد می‌شوند، مؤثر هستند. این مواد می‌توانند در فرآیند پیری نیز وقفه ایجاد کنند و پیری را به تأخیر بیندازند.

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در کرم‌های مراقبت از پوست عبارت‌اند از:

۳. همیشه درمورد پوست اطراف چشم خود به‌آرامی و با ملایمت عمل کنید

از پاک کردن آرایش چشم‌ها گرفته تا استفاده از محصولات مختلف برای پوست اطراف چشم، همیشه باید با آرامش و ملایمت عمل کنید. همان‌طور که پیش‌تر گفتم، پوست زیر چشم بسیار نازک و حساس است. به همین دلیل هرگونه فشار اضافی ناشی از فعالیت‌های روزمره‌ می‌تواند موجب ایجاد خطوط و چروک ریز بیشتری شود. در ادامه، مراحل انجام مراقبت‌های روزانهٔ پوست به‌صورت آرام و ملایم را بیان می‌کنم:

پاک کردن آرایش چشم

 1. پد پنبه‌ای را به پاک‌کنندهٔ آرایش چشم موردعلاقهٔ خود آغشته کنید.
 2. پد را به‌آرامی روی پوست فشار دهید.
 3. به‌آرامی پد را به‌سمت بیرون بکشید.
 4. تا پاک شدن کامل آرایش چشم، این کار را تکرار کنید.

استفاده درست از محصولات آرایشی در اطراف چشم

 1. انگشت کوچک خود را به کرم و محصول موردنظر آغشته کنید.
 2. با انگشت در اطراف چشم‌ها ضربه بزنید. این کار را در تمام قسمت‌های اطراف چشم انجام دهید. پلک بالا را فراموش نکنید.
 3. این کار را تا زمانی تکرار کنید که محصول کاملا جذب پوست شود.

۴. ضرورت محافظت در برابر نور خورشید

قرار گرفتن در معرض نور خورشید نقش مهمی در فرایند پیری پوست ایفا می‌کند و موجب تیره‌تر شدن پوست زیر چشم‌ها می‌شود. استفاده از کرم ضدآفتابی با اثرگذاری گسترده و مؤثر، از موارد ضروری هر برنامهٔ مراقبت از پوستی است و باید هر روز از این کرم‌ها استفاده کنید. حتی در هوای ابری هم اشعه‌های UVA می‌توانند به پوست شما آسیب برسانند.

پلک بالا را نیز فراموش نکنید. پلک بالا یکی از قسمت‌هایی است که در زمان استفاده از کرم ضدآفتاب بیش از همه مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد.

اگر استفادهٔ مجدد از کرم ضدآفتاب روی آرایش (به‌ویژه آرایش چشم)، ناخوشایند و دردسرساز است، از عینک‌آفتابی‌ای استفاده کنید که قابلیت محافظت در برابر اشعهٔ UV را دارد. عینک آفتابی مناسب علاوه بر چشم‌ها از پوست اطراف چشم‌ها نیز در برابر اشعه‌های مضر UVA و UVB محافظت می‌کند.

۵. از ماساژ استفاده کنید

جوانسازی دور چشم - استفاده از غلطک یشمی برای ماساژ و برطرف کردن پف زیر چشم

اگر متوجه شده‌اید که بعضی وقت‌ها، زیر چشم‌هایتان پفی ایجاد می‌شود و گاهی نیز از بین می‌رود و وقتی خسته‌اید یا خوب نخوابیده‌اید، مشخص‌تر می‌شود، ماساژی ساده می‌تواند در رفع آن مؤثر باشد.

علاوه بر عوامل ژنتیکی، احتباس آب نیز می‌تواند موجب پف‌کردگی زیر چشم‌ها شود. احتباس آب می‌تواند نتیجهٔ مصرف نمک زیاد، خواب ناکافی یا حتی خواب بیش‌ازحد باشد.

ماساژ زیر چشم در بهبود گردش خون اطراف چشم مؤثر است. فشار ناشی از ماساژ به تخلیهٔ مایع اضافی اطراف این ناحیه و کاهش پف‌کردگی زیر چشم کمک می‌کند. استفاده از غلطک یشمیِ سرد و خنک‌شده (refrigerated jade roller) نیز می‌تواند موجب از بین رفتن تنش اطراف این ناحیه و کاهش پف زیر چشم شود.

۶. خواب کافی، غذای خوب، ورزش

وقتی صحبت از تغییر عادت‌های روزمره و جوانسازی دور چشم در میان باشد، به‌شدت طرفدار این دیدگاه هستم که آنچه در بیرون دیده می‌شود، بازتاب‌دهندهٔ چیزی است که در درون بدن اتفاق می‌افتد. همیشه ۳ مورد زیر را در زندگی روزمرهٔ خود رعایت کنید:

سعی کنید که هر شب دست‌کم ۶ ساعت بخوابید و به‌طور منظم ورزش کنید تا گردش خون در بدن‌تان افزایش پیدا کند. وقتی به‌اندازهٔ کافی نمی‌خوابید یا ورزش نمی‌کنید، زودتر احساس خستگی می‌کنید و پوست اطراف چشم‌هایتان نیز تیره‌تر و پف‌کرده‌تر می‌شود و «بیمار» به‌نظر می‌رسید.

شما باید رژیم‌غذایی سالم و متعادلی داشته باشید. بیشتر به‌دنبال موادغذایی دارای پتاسیم بالا مانند موز باشید. نوشیدن آب کافی در هر روز نیز مهم است. قانون شخصی من، نوشیدن ۸ لیوان (۲۵۰ گرمی) در روز است. البته این مقدار برای افراد مختلف، یکسان نیست.

سیگار کشیدن و تاثیر آن روی پوست دور چشم: اگر به‌دنبال ترک سیگار هستید، حالا انگیزهٔ دیگری نیز برای این کار دارید و آن پیشگیری از پیری و چین‌وچروک زودرس است. سیگار کشیدن با کاهش جریان خون به پوست و صدمه زدن به سطوح کلاژن و الاستین، روند طبیعی پیری را سریع‌تر می‌کند. کلاژن و الاستین در استحکام و قابلیت ارتجاعی پوست نقش دارند.

۷. استفاده از روش‌های غیرجراحی

استفاده از روش های غیر جراحی مانند تزریق بوتاکس برای جوانسازی دور چشم

اگرچه پیشگیری همیشه باید گزینهٔ اول شما باشد (به‌ویژه اگر کمتر از ۳۰ سال سن دارید)، ولی عوامل ژنتیکی و بالا رفتن سن می‌توانند در پیری پوست شما نقش داشته باشند. اگر به جایی رسیده‌اید که درمان‌های موضعی اثری ندارند، می‌توانید از گزینه‌های غیرجراحی مانند لایه برداری پوست با لیزر (laser resurfacing)، بوتاکس و تزریق فیلر استفاده کنید. با استفاده از این روش‌ها می‌توانید خطوط گوشهٔ چشم‌ها را از بین ببرید، گودافتادگی زیر چشم‌ها را برطرف کنید و ظاهر جوان‌تری پیدا کنید.

البته با وجود سریع بودن این روش‌ها، هزینهٔ آنها بسیار بالاست. با توجه به بالا بودن هزینهٔ این روش‌ها و همیشگی نبودنِ نتیجهٔ به‌دست‌آمده از آنها بهتر است که پیش از انجام آنها با پزشک خود مشورت کنید. پزشک می‌تواند به شما بگوید که آیا استفاده از این روش‌ها گزینهٔ مناسبی برای شماست یا خیر.

کلام آخر

برای مراقبت و رسیدگی کافی به پوست حساس اطراف چشم، روش‌های مختلفی وجود دارد. روش‌هایی مانند مرطوب کردن و استفاده از کرم‌های ضدآفتاب یا داشتن خواب کافی که همگی می‌توانند در جوانسازی دور چشم شما نقش مهمی داشته باشند. پس اگر می‌خواهید جوان‌تر و شاداب‌تر به‌نظر برسید، بهتر است که این موارد را نیز در برنامهٔ زیبایی خود بگنجانید.

به کمک یافته‌های علمی، پوست خود را بهتر بشناسید و آن را جوان و جذاب نگه دارید.


17900تومان

دانلود آهنگ ندیم بارون

 • دسته‌بندی نشده
 • ژانویه 31, 2019
بدون دیدگاه

این مطلب از وب سایت دان موزیک • دانلود آهنگ. انتشار گردید.

دانلود آهنگ ندیم بارون

در این پست می توانید دانلود آهنگ ندیم بارون را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ ندیم بارون

download song | Singer: Nadim| Song name: Baroon | With the text song Share To Nadim-Baroon on your social network

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
ندیم بارون آهنگ عاشقانه

 

متن اهنگ ندیم بارون

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 نگو تمومه هرچی که بین 🎵

🎵 ما بوده نگو خسته شدی 🎵

🎵 میدونم این مدتی رو که 🎵

🎵 پیشم بودی دلشکسته 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 شدی نمیشه اینجا منو 🎵

🎵 تنها بذاری تو یه قولی دادی 🎵

🎵 نگو به هم نمیرسیم اینو 🎵

🎵 میدونی خیلی حالم بده 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 از این سرنوشت دارم درد 🎵

🎵 میکشم دیگه تو عذابم نده 🎵

🎵 آره نفرین به اونی که زندگیه 🎵

🎵 منو به خود غم داده یادته 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 زیر بارون همقدمم بودی 🎵

🎵 نگو یادت نیست تو میرفتی 🎵

🎵 و اونجا من تنها میموندم 🎵

🎵 با چشایه خیس آخرش از 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 دوریت اینجا میمیرم تو خیالت 🎵

🎵 نیست دارم آتیش میگیرم جز 🎵

🎵 غمو گریه هیشکی یارم نیست 🎵

🎵 چجوری دلت اومد تنهام بذاری 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 با چشایه خیس یادته که 🎵

🎵 میگفتی بی تو میمیرم نگو 🎵

🎵 یادت نیست یادته زیر بارون 🎵

🎵 همقدمم بودی نگو یادت نیست 🎵

🎵 تو میرفتی و اونجا من تنها میموندم 🎵

🎵 با چشایه خیس آخرش از دوریت 🎵

🎵 اینجا میمیرم تو خیالت نیست 🎵

🎵 دارم آتیش میگیرم جز غمو گریه 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 هیشکی یارم نیست چجوری 🎵

🎵 دلت اومد تنهام بذاری با چشایه 🎵

🎵 خیس یادته که میگفتی بی تو 🎵

🎵 میمیرم نگو یادت نیست نگو تمومه 🎵

🎵 هرچی که بین ما بوده نگو خسته 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 شدی میدونم این مدتی رو که 🎵

🎵 پیشم بودی دلشکسته شدی 🎵

🎵 نمیشه اینجا منو تنها بذاری تو 🎵

🎵 یه قولی دادی نگو به هم نمیرسیم 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 اینو میدونی خیلی حالم بده از این 🎵

🎵 سرنوشت دارم درد میکشم دیگه 🎵

🎵 تو عذابم نده آره نفرین به اونی 🎵

🎵 که زندگیه منو به خود غم داده 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

ندیم بارون

دانلود آهنگ ندیم بارون

دانلود آهنگ بهنام بانی تویی انتخابم

 • دسته‌بندی نشده
 • ژانویه 31, 2019
بدون دیدگاه

این مطلب از وب سایت دان موزیک • دانلود آهنگ. انتشار گردید.

دانلود آهنگ بهنام بانی تویی انتخابم

در این پست می توانید دانلود آهنگ بهنام بانی تویی انتخابم را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ بهنام بانی تویی انتخابم

download song | Singer: Behnam Bani| Song name: Toei Entekhabam | With the text song Share To Behnam Bani-Toei Entekhabam on your social network

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
بهنام بانی تویی انتخابم آهنگ عاشقانه

 

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 یه جوری جورم با دلت دیگه من و تو نداره 🎵

🎵 همش هواتو میکنه این دلی که بی قراره 🎵

🎵 بخند عزیزم تو فقط آخه زندگی یه باره 🎵

🎵 خودم کنارت میمونم بیخیال کل دنیا 🎵

🎵 نه دیگه فکرشم نکن بیا تا بریم از اینجا 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 بریم یه جایی که فقط من و تو باشیم و دریا 🎵

🎵 دوست دارم دوست دارم با چه زبونی 🎵

🎵 بهت بگم بگم که عاشق شدم نکنی جوابم 🎵

🎵 دوست دارم دوست دارم تموم دنیا 🎵

🎵 هم بیان تویی انتخابم آره تویی انتخابم 🎵

🎵 خودتو نگیری واسمو یه کاری نکنی 🎵

🎵 برمو چشات میگیره آدمو تا حالا اینجوری نبودم 🎵

🎵 تو که چال داری رو گونت شدم عاشق 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵  دیوونت قلبم دیگه شده خونت شدی همه ی وجودم 🎵

🎵 دوست دارم دوست دارم با چه زبونی 🎵

🎵 بهت بگم بگم که عاشق شدم نکنی جوابم 🎵

🎵 دوست دارم دوست دارم تموم دنیا 🎵

🎵 هم بیان تویی انتخابم آره تویی انتخابم 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

بهنام بانی تویی انتخابم

دانلود آهنگ بهنام بانی تویی انتخابم

دانلود آهنگ وحید تاج نامه ها

 • دسته‌بندی نشده
 • ژانویه 31, 2019
بدون دیدگاه

این مطلب از وب سایت دان موزیک • دانلود آهنگ. انتشار گردید.

دانلود آهنگ وحید تاج نامه ها

در این پست می توانید دانلود آهنگ وحید تاج نامه ها را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ وحید تاج نامه ها

download song | Singer: Vahid Taj | Song name: Nameha | With the text song Share To Vahid Taj-Nameha on your social network

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
وحید تاج نامه ها ترانه غمگین

 

 

متن آهنگ وحید تاج نامه ها

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 رفته ای و سهم من این است جانی 🎵

🎵 بی قرار دور ماندم از تو و این عشق 🎵

🎵 عمری آزگار آسمان بارانی و بغضی 🎵

🎵 گلوگیر من است بی تو هر شب انتظار 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 و انتظار و انتظار بی تو هر شب انتظارو 🎵

🎵 انتظارو انتظار نامه هایم را جوابی نیست 🎵

🎵 جز عمری سکوت نامه هایم را جوابی 🎵

🎵 نیست جز عمری سکوت عکسهایت را 🎵

🎵 نشانی نیست جز گرد و غبار بی تو حتی 🎵

🎵 یک ستاره در شبم سوسو نزد بعد تو تنها 🎵

🎵 شدم در غربت شب های تار بی تو حتی 🎵

🎵 یک ستاره در شبم سوسو نزد بعد تو تنها 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 شدم در غربت شب های تار قسمت ما جز 🎵

🎵 جدایی جز غمی هر روزه نیست آسمان ابری 🎵

🎵 چشمان امشب ببار نامه هایم را جوابی نیست 🎵

🎵 جز عمری سکوت نامه هایم را جوابی 🎵

🎵 نیست جز عمری سکوت عکسهایت 🎵

🎵 را نشانی نیست جز گرد و غبار 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

وحید تاج نامه ها

 

دانلود آهنگ وحید تاج نامه ها

دانلود آهنگ دانیال هندیانی شوخی نکن

 • دسته‌بندی نشده
 • ژانویه 31, 2019
بدون دیدگاه

این مطلب از وب سایت دان موزیک • دانلود آهنگ. انتشار گردید.

دانلود آهنگ دانیال هندیانی شوخی نکن

در این پست می توانید دانلود آهنگ دانیال هندیانی شوخی نکن را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ دانیال هندیانی شوخی نکن

download song | Singer: Danial Hendiani| Song name: Shookhi Nakon | With the text song Share To Danial Hendiani-Shookhi Nakon on your social network

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
دنیال هندیانی شوخی نکن ملودی عاشقانه

 

 

متن آهنگ دنیال هندیانی شوخی نکن

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 کنج یه اتاقه تاریک و سردم روزای 🎵

🎵 بدی رو تجربه کردم هر روز نبودت 🎵

🎵 یه پاکت سیگار کشیدم کشیدم از 🎵

🎵 در و دیوار شب میشه میخوابم نمیخوابم 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 حتی با قرصامم نمیخوابم هی به خودم 🎵

🎵 قول دادم دست ازت بردارم نمیتونم بدون 🎵

🎵 تو این بارم بیا باهام شوخی نکن سربه 🎵

🎵 یر دلم نزار من کم تحملم پا روی دلم نزار 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 بیا و لجبازی نکن با این دیوونه بیقرار 🎵

🎵 بیا دلم تنگه برات بفهم حالمو یبار 🎵

🎵 من عادت ندارم بی شب بخیرت چشم 🎵

🎵 رو هم بزارم من طاقت ندارم که نباشی 🎵

🎵 و تو بارون هی ببارم همیشه اونی که 🎵

🎵 خیلی میگیه میمونه زودتر از همه رفته 🎵

🎵 تا تو بشی دیوونههی ول بچرخی با خاطراتش 🎵

🎵 سیگار پشت سیگار ولی نمیادش 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 بیا باهام شوخی نکن سربه یر دلم نزار 🎵

🎵 من کم تحملم پا روی دلم نزار 🎵

🎵 بیا و لجبازی نکن با این دیوونه بیقرار 🎵

🎵 بیا دلم تنگه برات بفهم حالمو یبار 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

دنیال هندیانی شوخی نکن

 

دانلود آهنگ دانیال هندیانی شوخی نکن

دانلود آهنگ سروش هامون تو بگی بله حله

 • دسته‌بندی نشده
 • ژانویه 31, 2019
بدون دیدگاه

این مطلب از وب سایت دان موزیک • دانلود آهنگ. انتشار گردید.

دانلود آهنگ سروش هامون تو بگی بله حله

در این پست می توانید دانلود آهنگ سروش هامون تو بگی بله حله را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ سروش هامون تو بگی بله حله

download song | Singer: Soroosh Hamoon| Song name: To Begi Bale Halle | With the text song Share To Soroosh Hamoon-Begi Bale Halle on your social network

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
سروش هامون تو بگی بله حله آهنگ شاد

 

 

متن آهنگ سروش هامون تو بگی بله حله

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 عاشقت شدم یکی یه دونه دیوونت 🎵

🎵 شدم خدا میدونه عاشقت شدم دل نگرانتم 🎵

🎵 دلواپسته این دل دیوونه  دلم که میدونی باهاته 🎵

🎵  تو بگی بله حله عاشق چشای سیاته 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵  تو بگی بله حله این دل همه جوره باهاته 🎵

🎵 تو بگی بله حله شهر و بهم میزنه چشات 🎵

🎵 میدونی دلم میمیبره برات عاشقته این دل 🎵

🎵 دیوونه هرجوری بخوای با تو میمونه شهر 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 و بهم میزنه چشات میدونی دلم میمیبره برات 🎵

🎵 عاشقته این دل دیوونه هرجوری بخوای با تو 🎵

🎵 میمونهدلم که میدونی باهاته  تو بگی بله حله 🎵

🎵  عاشق چشای سیاته تو بگی بله حله 🎵

🎵 این دل همه جوره باهاته تو بگی بله حله 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

سروش هامون تو بگی بله حله

دانلود آهنگ سروش هامون تو بگی بله حله

دانلود آهنگ عطارد اشک لرزان

 • دسته‌بندی نشده
 • ژانویه 31, 2019
بدون دیدگاه

این مطلب از وب سایت دان موزیک • دانلود آهنگ. انتشار گردید.

دانلود آهنگ عطارد اشک لرزان

در این پست می توانید دانلود آهنگ عطارد اشک لرزانرا با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ عطارد اشک لرزان

download song | Singer: Atarod| Song name: Ashke Larzan | With the text song Share To Atarod-Ashke Larzan on your social network

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
عطارد اشک لرزان غمگین

 

 

متن آهنگ عطارد اشک لرزان

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 مپرس از شب من زِ سوز تب 🎵

🎵 من برو برو بی وفایی بی وفایی 🎵

🎵 مپرس از شب من زِ سوز تب 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 من برو برو بی وفایی بی وفایی 🎵

🎵 به مرگم گرفتی که با تب بسازم 🎵

🎵 به این اشک لرزان به این شب ببازم 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 به مرگم گرفتی که با تب بسازم 🎵

🎵 به این اشک لرزان به این شب ببازم 🎵

🎵 برو برو بی وفایی برو تا نپیچد 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 صدای تو دیگر به خانه ی من 🎵

🎵 برو تا نگیرد دل هرزه تو بهانه ی 🎵

🎵 من برو تا نپیچد صدای تو دیگر به 🎵

🎵 خانه ی من برو تا نگیرد دل هرزه تو 🎵

🎵 بهانه ی من گل لاله سر زد دگر از دل 🎵

🎵 من به جایت نشسته کنار دل من 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 گل لاله سر زد دگر از دل من به جایت 🎵

🎵 نشسته کنار دل من برو برو بی وفایی 🎵

🎵 مپرس از شب من زِ سوز تب من برو 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 برو بی وفایی بی وفایی به مرگم 🎵

🎵 گرفتی که با تب بسازم به این اشک 🎵

🎵 لرزان به این شب ببازم به مرگم 🎵

🎵 گرفتی که با تب بسازم به این اشک 🎵

🎵 لرزان به این شب ببازم برو برو بی وفایی 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

عطارد اشک لرزان

 

دانلود آهنگ عطارد اشک لرزان


اکثر ما در به خاطر سپردن اعداد طولانی، به خاطر سپردن اسم افراد یا حفظ کردن فهرست‌ها مشکل داریم. فرقی هم نمی‌کند چه فهرستی باشد، فهرستی از نام‌ها و تاریخ‌ها یا فهرست ویژگی‌های یک محصول، درهرصورت به خاطر سپردن همه‌ی آیتم‌های یک فهرست دشوار است.

اینجاست که ابزاری مانند تکنیک الفبا به‌کار می‌آید.

تکنیک الفبا، یک ابزار تقویت حافظه‌ است و برای به خاطر سپردن آیتم‌های زیاد با ترتیب مشخص، بسیار مفید است. با استفاده از این تکنیک متوجه می‌شوید که چه زمانی، کدام آیتم غایب است. این تکنیک شبیه سیستم‌های عدد و قافیه و عدد و شکل است.

در این تکنیک تصویری را به هر حرف الفبا نسبت می‌دهیم. مثلا «برگ» را به حرف «ب» نسبت می‌دهیم. سپس این تصاویر را به آیتم‌هایی که می‌خواهیم به خاطر بسپاریم، ارتباط می‌دهیم.

تکنیک الفبا بر مبنای عملکرد ذهن کار می‌کند چون ذهن ما تصاویر ذهنی خاص را آسان‌تر از حقایق تار و مبهم به یاد می‌آورد. در این تکنیک هم آیتم‌های تار و مبهم را به تصاویر ذهنی خاص ارتباط می‌دهیم و به‌این‌ترتیب می‌توانیم به‌خوبی آن آیتم‌ها را به خاطر بسپاریم.

چگونه از تکنیک الفبا استفاده کنیم؟

مرحله‌ی ۱: برای هر یک از حروف الفبا تصویری خلق کنید

برای شروع استفاده از تکنیک الفبا باید تصاویری به‌وجود بیاورید که تداعی‌کننده‌ی هر حرف در ذهن شما باشند. بهتر است رابطه‌ای بین تصاویری که انتخاب می‌کنید و حرف مربوطه، وجود داشته باشد. مثلا ما برای حرف «ک»، «کیک» را انتخاب کرده‌ایم چون حرف اول آن «ک» است.

توالی تصویری پیشنهادی ما:

ا: اره؛
ب: برگ؛
پ: پرنده؛
ت: توت؛
ث: ثریا؛
ج: جارو؛
چ: چمن؛
ح: حوله؛
خ: خودکار؛
د: دندان؛
ذ: ذهن؛
ر: رود؛
ز: زرشک؛
ژ: ژله؛
س: سوسک؛
ش: شیر؛
ص: صابون؛
ض: ضعیف؛
ط: طاووس؛
ظ: ظرف؛
ع: عصا؛
غ: غبار؛
ف: فرش؛
ق: قوری؛
ک: کیک؛
گ: گل؛
ل: لوله؛
م: مروارید؛
ن: نان؛
و: وانت؛
ه: هلو؛
ی: یاقوت؛

اگر این تصاویر برای‌تان معنی ندارند یا در ذهن‌تان نمی‌مانند، از واژه‌های دیگری استفاده کنید.

سعی کنید واژه‌هایی انتخاب کنید که حس مثبتی القا می‌کنند، چون واژه‌های مثبت را آسان‌تر از واژه‌های منفی به خاطر خواهید آورد.

توصیه

تونی بوزان (Tony Buzan) در کتاب خود با عنوان «Use Your Perfect Memory» توصیه می‌کند برای ایجاد تصاویر شفاف، از یک سیستم منظم استفاده کنید تا درصورتی‌که تصاویر را فراموش کردید، بتوانید دوباره آنها را بازسازی کنید. بوزان می‌گوید: «حرف مورد نظر را انتخاب کنید و سپس برای بقیه‌ی حروف کلمه، به‌ترتیب الفبا از اولین حرفی استفاده کنید که واژه‌ای فراموش‌نشدنی را می‌سازد.»

مثالا برای حرف ب به این صورت عمل کنید: «با»، «بب»، «بپ»، «بت»، «بث» و… به اولین واژه‌ی معنادار که رسیدید، آن را به‌عنوان تصویر حرف ب انتخاب کنید.

مزیت رویکرد بوزان در این است که تصویری به‌وجود می‌آورد که در صورت فراموش شدن، آسان‌تر می‌توانید آن را به خاطر بیاورید. بااین‌حال، ممکن است فکر کنید این امر به‌طور غیرضروری، سیستم را پیچیده می‌کند. درهرصورت، بهتر است قوی‌ترین تصویری را که می‌توانید تجسم کنید، انتخاب کنید.

مرحله‌ی ۲: تصاویر را به اطلاعاتی که می‌خواهید به خاطر بسپارید، ربط بدهید

در این مرحله باید تصاویری را که در مرحله‌ی ۱ خلق کرده‌اید، به فهرستی که می‌خواهید به خاطر بسپارید، ربط بدهید. برای انجام این کار، صحنه‌ای را مجسم کنید که تصویر را با آیتمی که می‌خواهید به خاطر بسپارید مرتبط سازد.

برای مثال تصور کنید می‌خواهید نام تعدادی از شاعران سده‌های ۱۰ و ۱۱ را به خاطر بسپارید.

ابتدا توالی و ترتیبی که می‌خواهید بر آن اساس نام شاعران را به خاطر بسپارید، مشخص کنید. (به یاد داشته باشید که تکنیک الفبا برای به خاطر سپردن فهرست‌های منظم، عالی است.)

سپس نام هر شاعر را با ساخت یک تصویر ذهنی، به یکی از حروف الفبا ارتباط بدهید.

مثال

(ا-اره) بابافغانی شیرازی: اره‌ای که دست بابا رو در شیراز برید.

(ب-برگ) سحابی استرآبادی: برگی که از روی سحاب افتاده.

(پ-پرنده) شرف جهان قزوینی: پرنده‌ای که دور جهان پرواز کرد تا به قزوین رسید.

(ت-توت) ظهوری ترشیزی: توتی که تو ترشی انداختیم.

(ث-ثریا) غزالی مشهدی: امسال با غزاله میریم مشهد پیش ثریا.

(ج-جارو) محتشم کاشانی: محتشم می‌گفت کاشان جاروهای خوبی داره.

(چ-چمن) نظیری نیشابوری: چمن بی‌نظیر نیشابور.

(ح-حوله) وحشی بافقی: حوله‌ای که توی حیات وحش افتاده.

(خ-خودکار) هلالی جغتایی: عکس خودکار روی هلال ماه افتاده.

(د-دندان) صائب تبریزی: همون دندانی که تو راه سفر به تبریز افتاد.

(ذ-ذهن) کلیم کاشانی: واسه اینکه ذهن‌مون باز بشه، رفتیم کاشان کلم خوردیم.

(ر-رود) زلالی خوانساری: آب این رود چقدر زلال است.

(ز-زرشک) نجیب کاشانی: زرشک کاشان چقدر نجیب است!

(ژ-ژله) نظیری نیشابوری: ژله‌ی بی‌نظیر نیشابور.

(س-سوسک) غنی کشمیری: تو سوغاتی‌هایی که از کشمیر آوردم، یه سوسک بود!

(ش-شیر) مسیح کاشانی: زمان حضرت مسیح، شیر تو کاشان سیاه‌رنگ بود.

(ص-صابون) سلیم تهرانی: برای خرید صابون از بازار تهران، باید عقل سلیمت رو به‌کار بندازی!

(ض-ضعیف) قدسی مشهدی: آن‌قدر تو مشهد مقدس قدقد کرد که ضعیف شد.

(ط-طاووس) محمدعلی شیرازی: محمدعلی توی اسم‌ها مثه طاووس بین پرنده‌هاس.

(ظ-ظرف) میرنجات اصفهانی: ظرفی که تو اصفهان نجات دادیم.

(ع-عصا) حیرتی تونی: عصا رو به زمین انداخت و با حیرت تبدیل به اژدها شد.

(غ-غبار) فارغی مشهدی: فارغ از این غبار، بیا بریم مشهد.

(ف-فرش) فضولی بغدادی: تو مگه فضولی که می‌پرسی فرش رو از کجا خریدیم؟

(ق-قوری) میراشکی قمی: قوری‌ که تو قم شکست، اشکم دراومد.

(ک-کیک) طرحی شیرازی: کیکی که طرح شیراز روش داشت.

(گ-گل) عبدی بیگ نویدی: گل آمد و نوید بهار داد.

(ل-لوله) قراری گیلانی: قرار بود سرتاسر گیلان لوله‌کشی شود.

(م-مروارید) حسابی نطنزی: مرواریدی که در نطنز حساب و کتاب کردیم.

(ن-نان) صرفی ساوجی: صرافی که نان می‌پخت.

(و-وانت) قاضی نورالدین: قاضی وانتی رو که نور نداشت، فرستاد پارکینگ.

(ه-هلو) وحشتی جوشقانی: هلو آن‌قدر بزرگ بود که آدم وحشت می‌کرد.

(ی-یاقوت) فسونی یزدی: یاقوت یزد آدم رو افسون می‌کنه.

همان‌طور که در مثال‌ها می‌بینید، موقع تصویرسازی برای هر آیتم، باید حسابی خلاقیت به خرج بدهید!

توجه

شروع استفاده از تکنیک الفبا پیچیده و زمان‌بر است و برای اینکه بتوانید به شکل مؤثری از آن استفاده کنید، باید تمرین کنید.

توصیه

تکنیک الفبا تنها برای فهرست‌هایی که شامل ۳۲ آیتم یا کمتر هستند، مفید است. اگر می‌خواهید موارد بیشتری را به خاطر بسپارید، به تکنیک سفر مراجعه کنید.

دانلود آهنگ امیر رشوند منو ول نکن

 • دسته‌بندی نشده
 • ژانویه 31, 2019
بدون دیدگاه

این مطلب از وب سایت دان موزیک • دانلود آهنگ. انتشار گردید.

دانلود آهنگ امیر رشوند منو ول نکن

در این پست می توانید دانلود آهنگ امیر رشوند منو ول نکن را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ امیر رشوند منو ول نکن

download song | Singer: Amir Rashvand| Song name: Mano Vel Nakon | With the text song Share To Amir Rashvand-Mano Vel Nakon on your social network

خواننده نام آهنگ موزیک دسته بندی
امیر رشوند منو ول نکن امین طاهری ترانه عاشقانه

 

متن آهنگ امیر رشوند منو ول نکن

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 میگی مثل تو آدم زیاده 🎵

🎵   ولی اینجا کی مونده کنارت 🎵

🎵 دوباره میوفتی یاد حرفام 🎵

🎵 مث من کی میشه بیقرارت 🎵

🎵 اون همه خاطره رو نمیشه خط زد 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵   یه روز خوب بودی با من یه روز بد 🎵

🎵 داره لحظه هامون میره از دست 🎵

🎵 مگه چی شده خوردیم به بن بست 🎵

🎵 منو ول نکن تو این کوچه ی تاریک من بی تو میمیرم 🎵

🎵 فکر نکن میان جاتو میگیرن 🎵

🎵 با چهارتا حرف توی دل میرن 🎵

🎵 خاطره هامون از بین میرن 🎵

🎵 منو ول نکن دیگه دیوونه 🎵

🎵 کسی جز من و تو نمیدونه 🎵

🎵 که اگه الان کنارت موندم ما 🎵

🎵 به هم قول دادیم یه قانونه 🎵

🎵 تو بری تنها میمونم بدونت حتی تو این جمعا 🎵

🎵 همه میگن ولش کن اینا نمیدونن بی تو تنهام 🎵

🎵 من به رو خودم نمیارم ولی دیوونه شدم باز  🎵

🎵 هر دفعه یادت میوفتم من با یادت میکنم پرواز 🎵

🎵 پس دیگه منو تنهام نذار پس دیگه منو تنهام نذار 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 منو ول نکن تو این کوچه ی تاریک من بی تو میمیرم 🎵

🎵 فکر نکن میان جاتو میگیرن با چهارتا حرف توی دل میرن 🎵

🎵 خاطره هامون از بین میرن 🎵

🎵 منو ول نکن دیگه دیوونه کسی جز من و تو نمیدونه 🎵

🎵 که اگه الان کنارت موندم ما به هم قول دادیم یه قانونه 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

امیر رشوند منو ول نکن

دانلود آهنگ امیر رشوند منو ول نکن

دانلود آهنگ رضا بیجاری به دل میشینه

 • دسته‌بندی نشده
 • ژانویه 31, 2019
بدون دیدگاه

این مطلب از وب سایت دان موزیک • دانلود آهنگ. انتشار گردید.

دانلود آهنگ رضا بیجاری به دل میشینه

در این پست می توانید دانلود آهنگ رضا بیجاری به دل میشینه را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ رضا بیجاری به دل میشینه

download song | Singer: Reza Bijari| Song name: Be Del Mishine | With the text song Share To Reza Bijari-Be Del Mishine on your social network

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
رضا بیجاری به دل میشینه ترانه عاشقانه

 

متن آهنگ رضا بیجاری به دل میشینه

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 به دل میشینه 🎵

🎵 چه خوبه که باشه ی عشقی تو خونه 🎵

🎵 یکی که قدر حست میدونه پات میمونه 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 آره سخت که حواست همیشه به یکی پرت 🎵

🎵 یکی داری که حرفش همیشه شرط 🎵

🎵 نگاش میکنی وقتی حواسش پرت 🎵

🎵 به دل میشینه 🎵

🎵 وقتی میخندی صدات هر بار میگیره 🎵

🎵 من اون برق نگات زندگی این 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

🎵 همه مزه اش همین یکی داری که به دلت میشینه 🎵

🎵 آره تویی تویی که از ته دلم میخوام 🎵

🎵 آخه منم دیوونه عشق باری ام کنار تو به همه چی تو دنیا راضی ام 🎵

——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

رضا بیجاری به دل میشینه

 

 

دانلود آهنگ رضا بیجاری به دل میشینه

آخرین دیدگاه‌ها